مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کشور کانادا از طریق بچه دار شدن دریافت کرد؟
۱۵ مهر

مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کشور کانادا از طریق بچه دار شدن دریافت کرد؟

مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کشور کانادا از طریق بچه دار شدن دریافت کرد؟

مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کشور کانادا از طریق بچه دار شدن دریافت کرد؟ این روشی مطمئن برای گرفتن ویزای اقامت است.

در دنیای پیشرفته امروز یکی از مسائلی که برای بسیاری از افراد اهمیت دارد استفاده از فناوری موجود و رسیدن به آسایش در زندگی است. هر کشوری بنا به شرایط جغرافیایی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و بسیاری موارد دیگر استانداردهایی از رفاه و آسایش را برای ساکنین آن تعریف و برآورده کرده است. این امکانات در تمامی کشورها در دسترس همگان قرار ندارد و برای دستیابی به آن‌ها برخی از افراد مهاجرت را انتخاب می‌کنند.

مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کشور کانادا از طریق بچه دار شدن دریافت کرد؟
مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کشور کانادا از طریق بچه دار شدن دریافت کرد؟

افراد تنها زمانی می‌توانند از امکانات کشورهای دیگر استفاده کنند که اقامت آن کشور را داشته باشند. بنابراین برای اینکه افراد بتوانند از امکانات موجود برای رسیدن به آرامش و آسایش خود و خانواده استفاده کنند باید به صورت قانونی اقامت کشور مورد نظر را داشته باشند.
کشورهای بسیار زیادی برای مهاجرت و اخذ اقامت وجود دارد. هر کشوری نیز برای اعطای اقامت دارای قوانین خاص خود است. یکی از بهترین کشورهایی که می‌توان برای بهره‌مندی از برترین امکانات موجود در دنیا به آن رفت، کشور کانادا است. این کشور دارای بهترین قوانین حقوق شهروندی  است که افراد زیادی از سراسر جهان می‌خواهند با دریافت اقامت کانادا از این قانون‌ها بهره‌مند شوند. یکی از بهترین قوانین کشور کانادا دریافت اقامت این کشور از طریق بچه‌دار شدن است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

بررسی روش‌های دریافت اقامت کانادا از طریق بچه‌دار شدن

 

روش‌های فراوانی برای گرفتن اقامت کشورهای پیشرفته وجود دارد. هر یک از روش‌های موجود معایب و نواقص خود را دارند که ما به چگونگی اخذ اقامت کانادا از طریق بچه‌دار شدن اشاره کرده و در ادامه به شرح آن می‌پردازیم.

• زمانی که مسئله مهاجرت و بچه‌دار شدن در کانادا مطرح می‌شود پرسش‌های بسیار زیادی به ذهن افراد خطور می‌کند. یکی از مواردی که بسیار مهم است و در قانون شهروندی و تابعیت دولت کانادا بیان شده این است که هر نوزادی که در خاک کانادا متولد شود، فارغ از اینکه پدر ومادر آن نوزاد چه تابعیتی داشته باشند و یا اینکه اقامت آن‌ها در خاک کانادا قانونی و یا غیر قانونی باشد، آن نوزاد تبعه کشور کانادا به حساب می‌آید و از بدو تولید از تمامی مزایای شهروندی زندگی در کشور کانادا، بدون نیاز به زندگی در آن کشور، بهره‌مند خواهد شد.

• با تولد فرزند در کشور کانادا از بدو تولد، او این گزینه را خواهد داشت که تا هر زمان و در هر شرایطی وارد کانادا شود و از امکانات آموزشی، درمانی و رفاهی آن کشور بهره‌مند شود. فرزند شما می‌تواند با در دست داشتن ویزای کشور کانادا به راحتی و بدون نیاز به اخذ ویزا به بسیاری از کشورهای جهان سفر کند و حتی می‌تواند در آن کشورها به تحصیل و کار بپردازد. او می‌تواند از بهترین خدمات پزشکی کشور کانادا به صورت رایگان بهره‌مند شود.
• فرزند شما می‌تواند به صورت رایگان در مدارس کانادا تحصیل کند و از تخفیف‌های ویژه‌ای که مختص ساکنین کانادا است بهره‌مند شود.
• یکی از مهم‌ترین مواردی که برای بسیاری از افراد در مهاجرت و اخذ اقامت از طریق بچه‌دار شدن مطرح می‌شود، این است که آیا برای حفظ اقامت فرزند نیازی به زندگی در کشور کانادا وجود دارد. طبق قوانین شهروندی کشور کانادا، نوزادی که در کشور کانادا به دنیا بیاید، برای حفظ اقامت خود نیازی به زندگی در آن کشور ندارد و هر زمانی که به کشور کانادا برگردد می‌تواند از امکانات کشور کانادا استفاده کند.
• هزینه‌های اخذ اقامت کانادا از طریق بچه‌دار شدن بسیار متغیر است و با توجه به شرایط فرد باردار مشخص می‌شود. برای اخذ اقامت مدارک و اسنادی مورد نیاز است که در مرحله اول باید نگرانی‌های افسر اخذ ویزا در مورد فرد مهاجر بر طرف شود. البته نوزادی که در خاک کانادا به دنیا می‌آید شهروند کانادا محسوب شده و برای درخواست پاسپورت به اسناد و مدارکی نیاز دارد که باید همراه با فرم‌های ویژه به اداره گذرنامه تحویل داده شود.

نکته‌های تکمیلی درباره اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

نوزادان متولد شده در خاک کانادا پس از تاریخ ۱۴ فوریه ۱۹۴۷ به عنوان یک شهروند کانادایی محسوب می‌شوند و از این تاریخ به بعد این قانون اجرا شده است. افرادی که بعد از ۳۱ دسامبر ۱۹۴۶ و قبل از ۱۵ فوریه ۱۹۴۷ در کانادا متولد شده‌اند، طبق قانون قبلی فردی که قبل از ۳۱ دسامبر متولد می‌شود به عنوان یک شهروند کانادا محسوب می‌شوند. این قانون حتی شامل نوزدانی است که روی کشتی کانادایی متولد می‌شوند. افرادی که قبل از ۱ ژانویه ۱۹۴۷ در کانادا متولد می‌شوند، از بیگانگان به حساب می‌آیند.
تمام نوزادانی که در حریم هوایی و دریایی کانادا به دنیا می‌آیند شهروند کانادایی به حساب می‌آیند. تنها موردی که یک استثنا محسوب می‌شود، داستان مادر اوگاندایی است که در سال ۲۰۰۸، در پروازی که خطوط هوایی شمال غربی را طی می‌کرد و در مسیر آمستردام به بوستون بود صاحب فرزند شد. او در طی این سفر صاحب یک دختر شد. فرزند او یک شهروند کانادایی به حساب آمد زیرا در حریم هوایی کانادا به دنیا آمده بود.
بر طبق قوانین مهاجرت کانادا باردار بودن فرد به تنهایی دلیل مناسبی برای رد شدن درخواست ویزای وی نیست. اما این مسئله روی تصمیم‌گیری افسر صادر کننده ویزا تاثیر می‌گذارد.
اگر والدینی فرزند خود را در کشور کانادا به دنیا بیاورند، می‌توانند به راحتی ویزای بلند مدت کشور کانادا را دریافت کرده و تا قبل از اینکه فرزند آن‌ها به سن ۱۸ سالگی برسد از امتیازات داشتن فرزند در کانادا برای انجام امور مهاجرت خود و کسب اقامت دائم استفاده کنند. زمانی که فرزند آن‌ها به سن ۱۸ سالگی برسد، می‌تواند با استفاده از اسپانسر شیپ، اقامت دائم کشور کانادا را کسب کنند.
در سال ۲۰۱۲ وزیر مهاجرت کشور کانادا اقدام به تغییر حق شهروندی طبیعی در کانادا کرد که با هدف کنترل جمعیت بود. اما این اقدام وی با مخالفت‌ها و انتقادات بسیار زیادی مواجه شد. در سال ۲۰۱۶ نخست وزیر کشور کانادا اعلام کرد که هیچ تغییری در قانون اخذ اقامت کانادا از طریق فرزند به وجود نخواهد آمد.
قوانین مهاجرت در تمام دنیا و در بیشتر کشورهای جهان در حال تغییر است و کانادا جزو معدود کشورهایی است که قوانین مربوط به مهاجرت و اخذ اقامت کانادا از طریق بچه ‌دار شدن در آن هیچ تغییری نکرده است.